logo
   
W co się bawić na ŁPGu


Łódzki Port Gier jest imprezą dla ludzi w każdym wieku - idealną dla dzieci, młodzieży, studentów oraz dorosłych, którzy chcieli by w ciekawy sposób spędzić czas ze swoimi pociechami. Słowem dla wszystkich gotowych poznać i polubić gry oraz tych, którzy już dzielą czas z przyjaciółmi w towarzystwie kostki, pionków i plansz. Impreza jest całkowicie darmo.wa, przyjść może każdy, zaś pokaźny wybór gier zapewnia, że każdy znajdzie coś dla siebie.


Program
Imprezy
Pod tym linkiem znajdziecie informację o turniejach, konkursach i innych atrakcjach, których można się spodziewać na najbliższym Łódzkim Porcie Gier.

Akcja Grywalizacja!
Grając w wybrane gry na ŁPGu możesz zdobywać osiągnięcia, notowane na specjalnej stronie www. Daje to oczywiście wieczną chwałę oraz powód do zrozumiałego podziwu współgraczy :) ...a poza tym można wygrać nagrody! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

 
Gry planszowe

 Gry planszowe towarzyszą nam od tysiącleci – grano w nie w większości znanych kulturach i społeczeństwach wszystkich wieków- w części z nich nawet przed wynalezieniem pisma.

 
Gry bitewne


Gry bitewne. Bitewniaki. Wargaming. Sama nazwa daje pewne poszlaki dotyczące jej znaczenia.

Gry bitewne to hobby polegające na odwzorowaniu i symulowaniu taktycznych zmagań wojennych przy pomocy miniatur. Odtwarzane są zarówno bitwy historyczne, jaki i hipotetyczne starcia, a nawet walki w realiach S-F i Fantasy.

 
Gry fabularne

 
Gra fabularna (inaczej RPG, z ang. role-playing game, często zwana potocznie erpegiem lub rolplejem) - gra, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest rozegranie gry - rozwinięcie fabuły nieznanego im scenariusza i osiągnięcie umownie określonych, lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry.

 
Gry karciane

 Zasadnicza różnica między tradycyjnymi grami karcianymi a karciankami, jak powszechnie nazywa się kolekcjonerskie gry karciane (ang. Collectible Card Game - CCG) jest właśnie aspekt kolekcjonowania kart. Tradycyjne gry karciane bazują na jednej talii wspólnej dla wszystkich graczy. W nich odgrywa ważniejszą role element losowy niż, umiejętności gracza. W kolekcjonerskich grach karcianych ten element niweluje fakt, że każdy z graczy przystępuje do gry z samodzielnie skonfigurowaną (według pewnych zasad) talią kart wybranych z pośród swojej kolekcji.

 


     style=slider3